Шкатулка Эзотерики

Обряды, ритуалы, простые гадания, гадания на праздники, гадания на картах, приметы

Разное

Молитва вдовы о защите, о помощи, о просвещении и умягчении обидчиков (составлена Святой Равноапостольной Великой Княгиней Ольгой)

О премилостивый Господи боже мой иисус христос, прилпе душе моя по тебе, и мене прият десница твоя: приклони ухо твое ко мне и услыши молитву мою. И дай ми путь обрести, имже ми получу угодити тебе: бо жажду источника спасения.

Помощник ми буди и не остави мене. Боже спасителю мой, яко отец мой и мати моя остависта мя, и супруга лишена бых; от него же единаго сына прижих, и той непокорен и неверен, такоже и людие неверни. Ты же, Господи, едину мя на упование призвал еси.

Аз же, Господи, на милость твою уповах и на пучину щедрот твоих надежу душа моя возлагаю и, к тебе прибегая, молюся: научи мя творит волю твою и спаси мя от рода сего строптиваго, множества неверных людей. Аще они заблудили суть от твоея благодати, но ты, владыко, человеколюбия своего ради, не презри их, но посети и в разум призови, и своему познанию приведи. Якоже и от мене древле учюженую присвоил еси достоянию твоему, тако, Господи, и люди сия, болящая неверием, исцели благоверием и, к себе обратив, привлецы, да и ти, некогда просвещении тобою бывше, прославят имя твое пресвятое отца и сына и святаго духа в род, и в роды, и вовеки.